Tokijska Mafia

Tokijska Mafia

Tokijska

– poukładane, nowoczesne i podobno bezpieczne To wielkie neonowe miasto kryje jednak pewien ciemny sekret Miliony jego mieszkańców pewno nie dostrzegają go na co dzień i zapewne nigdy nie spotkają się z nim twarzą w twarz Dla wtajemniczonych nie ma jednak nic bardziej oczywistego niż potęga…

Zdaniem G. Gitre:

Mafia nie jest ani sektą, ani stowarzyszeniem, nie ma regulaminu ani statutów. Jeśli połączyć ze sobą nieco pewności siebie, brawury, odwagi, woli władzy wyjdzie coś, co przypomina mafię. Mafioso nie jest ani złodziejem, ani opryszkiem, jest po prostu wartościowym człowiekiem, który nie daje sobą pomiatać. W tym sensie być mafioso to konieczność, mus niemalże. Mafia to świadomość istnienia, to doprowadzone do skrajności poczucie swojej siły jako jedynego i wyłącznego arbitra każdego konfliktu.

Mafia sycylijska nie jest i nigdy nie była formą przestępczości. Jeśli wśród zwykłych opryszków i ludzi związanych ze zorganizowaną przestępczością trafi się jakiś mafioso, to przecież skoro wybrał obóz przestępców- już nie jest mafioso, jako, że mafioso nie jest przestępcą.

Mafia jest nieszkodliwa, to swoisty duch przekory, to podstawa sprzeciwu wobec grup dominacji, to zachowanie typu farceur, jak mówią Francuzi. Dziś nikt nie wspomni o Sycylii czy Włoszech, nie wspominając o mafii, a mafia i Sycylia czy Włochy to jedno. Mafia to roślina wyrosła na Sycylii i ten kwiat zdobi pierś każdego Sycylijczyka, czy tego chce czy nie.

Tokijska Mafia

2 Replies to “Tokijska Mafia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    talianka online,kłamca kłamca cda,apokalipsa ii wojna światowa,

    talianka serial online ,katastrofa w przestworzach online

    tvserialsonline